Bilim va innovatsiyalarni to‘g‘ri qo‘llash mo‘l hosil va taraqqiyot omili demak
Xabar berganimizdek,  joriy yilning 1-fevral kuni Qishloq xo‘jaligi vaziri Ibrohim Abdurahmonov sohada amalga oshirilayotgan islohotlar va ularning natijadorligi bilan yaqindan tanishish maqsadida amaliy tashrif bilan Sirdaryo viloyatiga tashrif buyurdi.
Tashrif davomida Sirdaryo viloyatida amalga oshirilayotgan ishlar va kelgusida rejalashtirilgan ishlar ko‘zdan kechirildi. Taqdimotlar tinglandi. Xususan, Qishloq xo‘jaligi vazirligi huzuridagi Qishloq xo‘jaligida bilim va innovatsiyalar Milliy markazi viloyat boshqarmasining taqdimoti tinglandi.
Unda,  viloyatning agrar va oziq-ovqat sohalarini rivojlantirish bo‘yicha 2023-yilda amalga oshirilgan ishlar hamda 2024-yilda yilga mo‘ljallangan istiqbolli loyihalarni statistik taqdimoti, viloyat polizchilik sohasini rivojlantirish yuzasidan qilinayotgan ishlar haqida ma’lumotlar berildi.

Правильное применение знаний и инноваций означает богатый урожай и фактор прогресса
Как мы уже сообщали, 1 февраля текущего года министр сельского хозяйства Ибрагим Абдурахманов посетил Сырдарьинскую область с практическим визитом с целью ознакомления с проводимыми реформами в отрасли и их результатами.
В ходе визита были рассмотрены текущие работы в Сырдарьинской области и планируемые на будущее. Презентации были прослушаны. В частности, была заслушана презентация регионального управления Национального центра знаний и инноваций в сельском хозяйстве при Министерстве сельского хозяйства.
В нем была представлена информация о проделанной в 2023 году работе по развитию аграрной и продовольственной отраслей области, а также статистическая презентация перспективных проектов на 2024 год, о работе по развитию полеводства области.