Imkoniyat izlash va natijaga erishish o‘z qo‘limizda
Avval xabar berganimizdek, Qishloq xo‘jaligi vaziri Ibrohim Abdurahmonov ishchi tashrif bilan Sirdaryo viloyatida bo‘lib turibdi.
Tashrif davomida viloyatning klaster va fermer xo‘jaliklari rahbarlari bilan sayyor uchrashuv o‘tkazildi.
Unda ayni paytda dunyodagi o‘zgarishlar fonida agrar sohada amalga oshirilayotgan izchil islohotlar bois, kechagi tajriba bugunga mos kelmayotgani, texnika va texnologiyalar rivojlanib borayotgan bir paytda qishloq xo‘jaligi ekinlarini, xususan, paxtani tomchilatib sug‘orishga to‘liq o‘tkazish, kanal va ariqlarni betonlash orqali mavjud suv zaxirasidan unumli foydalanish, shuningdek yetishtirilayotgan mahsulotlarning qo‘shimcha qiymat zanjirini yaratish bugungi davr talabi ekanligi ta’kidlab o‘tildi.
Vazir o‘z navbatida, bugun dunyoda bo‘layotgan global o‘zgarishlar, ilm-fan va texnika taraqqiyoti ildam odimlayotgan bir paytda mahsulot yetishtiruvchilar va ishlab chiqaruvchilar o‘zaro munosabatlarda har tomonlama maqbullik nuqtai nazaridan yondashish lozimligini qayd etdi.

Поиск возможностей и достижение результата в наших руках
Как мы сообщали ранее, министр сельского хозяйства Ибрагим Абдурахманов находится с рабочим визитом в Сырдарьинской области.
В ходе визита состоялась выездная встреча с руководителями кластеров и фермерских хозяйств региона.
В нем отмечается, что в настоящее время в связи с последовательными реформами, проводимыми в аграрной сфере на фоне изменений в мире, вчерашний опыт несовместим с сегодняшним, в то время как техника и технологии развиваются, полный перевод сельскохозяйственных культур, в частности хлопка, на капельное орошение, эффективное использование имеющихся запасов воды путем бетонирования каналов и канав, а также создание цепочки добавленной стоимости выращиваемой продукции является требованием сегодняшнего периода. было отмечено, что
Министр, в свою очередь, отметил, что сегодня, когда в мире происходят глобальные изменения, развитие науки и техники набирает обороты, производители и производители продукции должны подходить к взаимоотношениям с точки зрения всестороннего оптимизма.