Statistik raqamlar vijdon hisobotiga uyg‘un bo‘lishi lozim
Sirdaryo tumani hokimligi binosida viloyatning agrar va oziq-ovqat sohalarini rivojlantirish bo‘yicha 2023-yilda amalga oshirilgan ishlar hamda 2024-yilda yilga mo‘ljallangan istiqbolli loyihalarni statistik taqdimoti bilan boshlangan yig‘ilishda vazir Ibrohim Abdurahmonov eng avvalo bu kabi raqamlar hisobotni vijdonan yondashilgan holdagi aks ettirilgan bo‘lishi lozimligi qayd etdi.
Bunda eng asosiysi har bir rahbar bugun viloyat mahsulot ishlab chiqarish bilan birgalikda xorijga nima eksport qila oladi, qanday yangi investitsiya jalb qilish mumkin, har bir qarich yerda unumli foydalanilyaptimi, yoshlarga qanday sharoitlar yaratilmoqda, ularga qulay sharoit yaratib berilyaptimi kabi savollarga javob bera olishi va ishga mas’uliyat bilan yondashishi lozimligi qayd etildi.

Статистические цифры должны соответствовать отчету о совести
В нем приняли участие руководители структурных подразделений министерства, руководители управления сельского хозяйства области, руководители отраслевых структур, руководители территориальных управлений системных организаций Министерства.
На совещании в здании хокимията Сырдарьинского района, которое началось со статистической презентации работы по развитию аграрной и продовольственной отраслей области в 2023 году и перспективных проектов на 2024 год, министр Ибрагим Абдурахманов отметил, что прежде всего такие цифры должны отражать добросовестный подход к отчетности.
При этом было отмечено, что каждый руководитель должен ответственно подходить к работе, отвечая на такие вопросы, как то, что регион может экспортировать за границу вместе с производством продукции, какие новые инвестиции можно привлечь, эффективно ли используется каждый дюйм земли, какие условия создаются для молодежи, создаются ли для них благоприятные условия.