Тошкентда AgroWorld Uzbekistan 2019 қишлоқ хўжалиги кўргазмаси бўлиб ўтади
13-15 март кунлари “Ўзэкспомарказ” МКМда “Қишлоқ хўжалиги - AgroWorld Uzbekistan 2019» 14 - Халқаро кўргазмаси бўлиб ўтади. Кўргазмада жаҳоннинг 20 та мамлакатидан 150 та компания иштирок этади.
Экспонентлар чорвачилик, паррандачилик, иссиқхона хўжаликлари учун ускуналар ва технологияларни, ем-хашак ва дон саноати учун ечимларни тақдим этади. Кўргазмада илк маротаба қатнашаётган 60дан ортиқ иштирокчилар — аграр саноатнинг турли тармоқлари учун ускуналарни ишлаб чиқарувчилари.
Анъанага кўра, кўргазманинг иккинчи куни Ўзбекистон фермерлар, деҳқон хўжаликлари ва томорқа ер эгалари Кенгаши кўмагида “Фермерлар куни” ўтказилади. Шу куни тажриба алмашиш ва кўргазмада тақдим этилган маҳсулотларнинг кенг турларини ишлаб чиқарувчи ва етказиб берувчи корхоналар билан бевосита мулоқот қилиш учун Республиканинг барча вилоятларидан аграр соҳа мутахассислари келадилар.
Амалий дастур доирасида, шунингдек, 13 март куни “Жазирама иссиқ иқлим шароитида қандай қилиб кўп сут ва бузоқлар олиш мумкин?” мавзусидаги семинар ўтказилади.
Кўргазма илғор технологияларни жалб қилиш орқали агросаноат секторида халқаро ҳамкорликни янада ривожлантириш, тажриба алмашиш, ҳамда Ўзбекистоннинг қишлоқ хўжалиги соҳасининг инвестицион жозибадорлигини оширишга туртки бўлиб хизмат қилиши кутилмоқда.
Ўзбекистон Қишлоқ хўжалиги вазирлиги аграр секторнинг барча вакилларини «AgroWorld Uzbekistan 2019» кўргазмасида иштирок этишга таклиф қилади.

В Ташкенте пройдет сельскохозяйственная выставка «AgroWorld Uzbekistan 2019»
13-15 марта в НВК «Узэкспоцентр», пройдет 14-я международная выставка «Сельское хозяйство – AgroWorld Uzbekistan 2019». В выставке примут участие 150 компаний из 20 стран мира.
Экспоненты представят оборудование и технологии для животноводства, птицеводства и тепличных хозяйств, решения для комбикормовой и зерновой промышленности. Более 60-ти участников, дебютанты, производители оборудования для различных секторов аграрной промышленности.
По традиции, во второй день выставки организуется «День Фермеров», при поддержке Совета фермерских, дехканских хозяйств и владельцев приусадебных земель УзбекистанаВ этот день съезжаются аграрии из областей Республики для обмена опытом и непосредственного общения с производителями и поставщиками широкого спектра продукции, представленной на выставке.
В ходе рабочей программы будет также организован семинар на тему
"Как получить много молока и телят в условиях жаркого климата?", который состоится 13 марта.
Ожидается, что выставка послужит толчком для наращивания международного сотрудничества в агропромышленном секторе за счет привлечения передовых технологий, обмена опытом, а также в повышения инвестиционной привлекательности сферы сельского хозяйства Узбекистана.
Министерство сельского хозяйства Республики Узбекистан приглашает всех представителей аграрного сектора принять участие в работе выставки «AgroWorld Uzbekistan 2019».